Strefa dla teatrów > Rejestracja | Login Zobacz nas także na:

Przeglądasz > O nas

O nas

E-teatr.tv jest pierwszą w Polsce i jedną z niewielu na świecie telewizją internetową poświęconą w całości życiu teatralnemu. Jej pomysłodawcą i realizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, który powołał ją do życia w marcu 2008 roku jako przedsięwzięcie towarzyszące 28. Warszawskim Spotkaniom Teatralnym. Entuzjastyczne przyjęcie e-teatr.tv przez internautów i dziennikarzy oraz kilkanaście tysięcy odwiedzin przez pierwsze dwa tygodnie istnienia skłoniły nas do kontynuowania projektu również po festiwalu.

Obecnie intensywnie się rozwijamy. Staramy się dbać o dostarczanie rzetelnej i pełnej informacji o życiu teatralnym kraju. Razem z największym polskim wortalem teatralnym www.e-teatr.pl tworzymy internetową platformę, która na bieżąco informuje o najciekawszych zjawiskach w polskim teatrze, najnowszych premierach i festiwalach, ich twórcach i organizatorach. Budujemy zespół zdolnych i ambitnych filmowców chcących opowiadać o teatrze. Interesują nas tylko ciekawe i twórcze rozwiązania.

Realizując newsy, felietony oraz programy, publikując trailery oraz fragmenty spektakli staramy się wspierać intuicję naszych widzów, że teatr jest najpiękniejszą ze sztuk i namawiamy ich do chodzenia na przedstawienia i uczestniczenia w festiwalach.

Portal e-teatr.tv zawiera obecnie ponad 420 materiałów filmowych – relacji z premier i prób, wywiadów, trailerów, ankiet, materiałów zakulisowych, często ekskluzywnych. Docieramy do szerokiego grona odbiorców: nie tylko stałych widzów e-teatr.tv, ale także szerokiej rzeszy odwiedzających portal www.e-teatr.pl. Posiadamy także cieszący się popularnością kanał subskrypcyjny na portalu YouTube, gdzie można oglądać i oceniać nasze filmy. Podczas kolejnych edycji 29 oraz [30]/31. Warszawskich Spotkań Teatralnych e-teatr.tv realizował telewizję festiwalową relacjonującą każdy dzień. 

W wyjątkowo łatwy i oryginalny sposób przybliżamy naszym widzom tajniki współczesnego polskiego teatru. Dostarczając rzetelnych informacji, ułatwiamy orientację w wartych uwagi wydarzeniach teatralnych. Z naszymi kamerami staramy się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego.

 

Zachęcamy do informowania nas o wydarzeniach teatralnych (spektaklach, warsztatach, festiwalach) przez Państwa organizowanych.

Telewizja teatralna e-teatr.tv jest niekomercyjnym portalem, który swoją działalnością realizuje misję Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Dostęp do portalu jest całkowicie darmowy.   

E-teatr.tv jest producentem programu SZOT - szybko o teatrze.

Pierwszym redaktorem naczelnym i producentem e-teatr.tv był Dominik Skrzypkowski.

Telewizja e-teatr.tv posiada redakcję regionalą w Katowicach.

14 kwietnia 2011 roku telewizję e-teatr.tv po raz pierwszy można było oglądać na żywo. Wydaliśmy studio live, które transmitowane było z Bratniej Szatni w Teatrze Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Program prowadzili Paweł Sztarbowski i Artur Szczęsny.

W 2012 roku uruchomiona została nowa wersja portalu e-teatr.tv z odświeżoną szatą graficzną, nowym systemem wyszukiwania oraz usprawnionym katalogiem filmowym.

Obecnie projekt e-teatr.tv koordynują: Klaudia Madziar i Artur Szczęsny.

 

Pod naszym patronatem

[zamknij]
Nick:

Wiadomość:

andriej (05.04.2018 12:35:17):

andriej (05.04.2018 12:35:15): HMMMMMM

andriej (05.04.2018 12:34:52): cool BaBa

Virginia (07.02.2016 10:28:48): Klikam na e-teatr tv - live i nic się nie dzieje. Czy mam za małą myszkę?

tom (27.03.2015 12:13:12): fajny portal

bea (09.12.2014 23:01:06): no własnie czy ja moge tu cos pooglądać?

k (01.09.2014 18:53:00): czy mozna ogladac tu spektakle?

sara (31.08.2012 19:42:50): świetny portal :)

tomek (28.03.2012 16:44:53): fajna strona